Bonitetna agencija S&P Global je zvišala bonitetno oceno OTP banke Madžarska, lastnice OTP banke v Sloveniji, za eno stopnjo, in sicer z BBB minus/A-3 na BBB/A-2.
Agencija v svojem sporočilu z dne 14. aprila 2025 pojasnjuje, da je do dviga bonitetne ocene prišlo zaradi dejstva, da so kapitalski in likvidnostni kazalniki Skupine OTP dovolj trdni in odporni na morebitne stresne scenarije povezane z državo. S&P je poudaril, da je Skupina OTP v zadnjih letih uspešno prevzela in integrirala več bank v Evropski uniji in zunaj nje, s čimer je povišala svojo odpornost na tveganja, povezana z državo Madžarsko.
Z zvišanjem bonitetne ocene je zdaj bonitetna ocena OTP banke višja od bonitetne ocene države Madžarske.
»Dvig bonitetne ocene banke s strani mednarodne bonitetne agencije S&P odraža zavezanost Skupine OTP trajnostni rasti in finančni stabilnosti. Naša bančna skupina, ki je prisotna v 11 državah, si bo še naprej prizadevala k zagotavljanju varnih in priročnih finančnih storitev strankam, hkrati pa prispevala h gospodarskemu razvoju regije CEE,« je o ob zvišanju bonitetne ocene povedal Péter Csányi, namestnik izvršnega direktorja OTP banke na Madžarskem.
Več o bonitetni oceni S&P Global lahko preberete tukaj.
O Skupini OTP
Skupina OTP je ena najhitreje rastočih in ena vodilnih bančnih skupin v regiji Srednje in Vzhodne Evrope z izjemno donosnostjo ter stabilnim kapitalom in likvidnostno pozicijo. S skoraj 40.000 zaposlenimi v 11 državah regije CEE in Srednje Azije Skupina zagotavlja univerzalne finančne storitve 17 milijonom strank. Kot najaktivnejši konsolidator v bančnem sektorju regije Srednje in Vzhodne Evrope je Skupina od začetka 2000-ih uspešno pridobila in integrirala 25 bank. Skupina OTP ima sedež na Madžarskem ter ima razpršeno in pregledno lastniško strukturo. Bančna skupina kotira na budimpeški borzi od leta 1995.
Spletna stran Skupine OTP.
Običajno se sprememba te nastavitve nahaja v menijski vrstici brskalnika Orodja > Internetne možnosti, razdelek »zasebnost« ali »varnost«. Tam nastavite katere vrste piškotkov želite blokirati ali omogočiti.
Piškotke lahko izbrišete in sicer prav tako preko brskalnika. Izbris je v večini brskalnikov dosegljiv v orodjih imenovanih »izbriši podatke brskanja« ali »izbriši zgodovino brskanja« (okno običajno prikličete tudi s kombinacijo tipk CTRL+Shift+Del) ter izberete izbris piškotkov.
Nekateri brskalniki ponujajo tudi možnost nastavitve »ne sledi mi« ali »do-not-track«, kar pomeni, da lahko generalno zavrnete uporabo piškotov.