Splošna pravila:
- Računalnik, na katerem uporabljate spletno banko, ugasnite, ko ga ne uporabljate (izven delovnega časa, v času dopusta …).
- Ne odpirajte epošte ali priponk neznanih pošiljateljev, previdnost pa svetujemo tudi pri odpiranju e-pošte in priponk, ki ste jih prejeli od znanih pošiljateljev, saj se virusi pogosto širijo tudi na ta način.
- Na računalnik ne nameščajte programske opreme iz nepreverjenih virov.
- Nikoli ne obiskujte spletnih strani preko povezave – linka, ki ste ga prejeli v epošti. Vedno sami vtipkajte (znani) naslov v vaš brskalnik.
- Izberite gesla, ki jih je težko uganiti, in nobenega gesla ne povejte nikomur, gesla hranite na varnem mestu oziroma si jih zapomnite in jih redno menjujte.
- Poskrbite, da so na vaših računalnikih nameščeni zadnji varnostni popravki, požarni zid (angl. firewall) in ustrezni protivirusni programi, ki jih tudi redno uporabljajte.
- Uporabljajte ustrezen brskalnik in operacijski sistem ter poskrbite za posodobitve.
Pravila spletnega bančništva:
- Preverite vsako osebo, ki se vam predstavi kot oseba za podporo strankam, če je ne poznate ali ni to kako drugače jasno dokazano.
- Banka ne bo od vas nikoli zahtevala, da ji omogočite oddaljen dostop do svojega računalnika.
- Nikoli nikomur ne pošiljajte občutljivih podatkov (uporabniškega imena, gesla...) preko elektronske pošte.
- Z banko komunicirajte prek sporočil v spletni banki.
- Redno spremljajte transakcije na svojih računih.
- Uporabniško ime in geslo si zapomnite in jih nikamor ne zapisujte.
- V primeru, da prejmete epošto, v kateri banka od vas zahteva občutljive podatke, tak zahtevek preverite preko telefona ali osebno.